Критерії


Підписання Угоди про асоціацію залежить від виконання Україною низки передумов, визначених ЄС. Йдеться про вирішення проблем у трьох сферах: виборче законодавство, вибіркове судочинство, виконання раніше погоджених з ЄС реформ.

Окремі критерії у цих сферах ЄС визначив у висновках Ради ЄС стосовно України від 10 грудня 2012 року, уточнив у вигляді non-paper (“список Фюле” спочатку з 19, потім з 11 критеріїв) і погодив з Президентом України на саміті 25 лютого 2013 року.

У зазначених документах ЄС підкреслено, що йдеться не про нові вимоги до України, а про потребу виконання нею раніше взятих на себе зобов’язань. Причому ЄС не очікує миттєвого та повного розв’язання всіх наявних проблем. Як зазначено у висновках Ради ЄС, для підписання Угоди потрібно, аби ЄС побачив “рішучі дії та відчутний прогрес, тобто тенденцію, позитивну динаміку та серйозність намірів України.
 

На початку року українська влада визначила свої плани щодо виконання умов ЄС. Так, 13 лютого Кабінет міністрів затвердив план першочергових заходів щодоінтеграції України до ЄС; 22 лютого Верховна рада ухвалила заяву про реалізаціюєвроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію з ЄС; 12 березня Президент видав указ про невідкладні заходи щодо європейськоїінтеграції України. 

Немає коментарів:

Дописати коментар